Grudzień na wyspach, czyli co, gdzie, kiedy
Zobacz, jakie imprezy kulturalne, sportowe odbędą się w naszym mieście w grudniu. Szczegółowy program.
GRUDZIEŃ 2014
|
|
|
|
01.12. poniedziałek |
|
|
|
|
godz.11.00 |
Spacer z instruktorem Nordic Walking |
|
|
dystans około 2 km |
|
|
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków |
|
|
|
|
|
02.12 wtorek |
|
|
|
|
godz.19.30 |
Wieczór muzyczny |
|
|
akordeon i saksofon – Mirosław Sienicki |
|
|
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76 |
|
|
03.12. środa |
|
|
|
|
godz.19.15 |
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki |
|
|
Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.19.30 |
Spielen Sie mit |
|
|
Wieczór rozrywkowy w języku niemieckim |
|
|
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 25 zł |
|
godz.20.00 |
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki |
|
|
Hala ZSO, ul. Witosa 12 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
04.12. czwartek |
|
|
|
|
godz. 16.00 |
Mikołajkowy Turniej Talentów |
|
|
Warsztaty artystyczne z malarzem Markiem Mamicą, wystawa prac dzieci i dorosłych |
|
|
Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.18.00 |
Sonata Scrabble |
|
|
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich |
|
|
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7 |
|
|
Organizator: Cafe Sonata |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki |
|
godz.19.00 |
Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9 |
|
godz.19.45 |
Hala ZSO, ul. Witosa 12 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
05.12. piątek |
|
|
|
|
godz.11.00 |
Spacer z instruktorem Nordic Walking |
|
|
dystans około 2 km |
|
|
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków |
|
godz.11.00 |
Spektakl dla dzieci pt.: Goście Św. Mikołaja |
|
|
w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego ze Szczecina |
|
|
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego, ul. Piłsudskiego 15 |
|
|
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.16.00 |
Mikołajkowy Turniej Talentów |
|
|
przesłuchania, dyskoteka dla dzieci i młodzieży |
|
|
Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
Weekend z Mikołajem |
|
godz. 18.00 |
Disney Party |
|
|
koncert piosenek z filmów Disney’a w wykonaniu solistek Pracowni Wokalno – Artystycznej Mariny Nikoriuk |
|
|
Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11 |
|
godz.18.00 |
Otwarcie Świątecznego Kiermaszu Sztuki |
|
|
Galeria ART, ul. Wojska Polskiego 1/1 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
06.12. sobota |
|
|
|
|
|
Inwazja Morsujących Mikołajów |
|
|
Plaża przy bazie WOPR, wejście od ul. Powstańców Śląskich |
|
godz. |
Charytatywny Bieg Mikołajkowy |
|
|
dystans 10 km, promenada, plaża |
|
|
Organizator: Klub Biegacza Jogging, Klub Włóczykije |
|
|
Więcej na stronie: www.jogging.republika.pl |
|
godz.10.00 |
Rejestracja uczestników |
|
godz.12.00 |
Powitanie uczestników |
|
godz.12.10 |
Reniferska Przepychanka czyli Lapońska Zumba |
|
godz.12.20 |
Pokazy ratownictwa wodnego WOPR, przejażdżki quadami |
|
godz.12.40 |
Ogłoszenie wyników wyborów Miss i Mistera Inwazji |
|
godz.12.50 |
Rozgrzewka przed kąpielą - Mikołajkowy Fitness Plażowy |
|
godz.13.00 |
Inwazyjna Kąpiel Morsujących Mikołajów |
|
godz.14.00 |
Pokazy sztuk walki Karate Kyokushin, Berserkers Team, przy dźwiękach bębnów i gongów tybetańskich – Robert Nędzusiak |
|
godz.14.30 |
Prezentacja „Leczenie dźwiękiem” Lucyna Michalczyszyn |
|
godz.14.50 |
Łańcuch przyjaźni „Miłość i radość jest w Nas” oraz konkurs na najdłuższą Mikołajkową brodę |
|
godz.15.15 |
Reniferska Tombola Morsujących Mikołajów – loteria fantowa |
|
godz.16.00 |
Taniec Ognia Szamanka Aubrieta |
|
godz.17.00 |
Zakończenie Inwazji |
|
|
|
|
|
Weekend z Mikołajem |
|
|
Mikołajkowe Kino Orange |
|
|
|
|
godz.11.30 |
Piorun i magiczny dom (3D, dubbing) |
|
godz.14.00 |
7 krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę (3D, dubbing) |
|
godz.16.00 |
Uwolnić Mikołaja |
|
godz.18.00 |
Bogowie |
|
godz.21.00 |
Obywatel |
|
|
Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Bilety w cenie: na filmy 3D – 16 zł normalny, 15 zł ulgowy, pozostałe filmy – 13 zł normalny, 12 zł ulgowy, do nabycia przed seansem, lub na stronie www.kinoorange.pl |
|
godz.11.30 |
Na spotkanie z Mikołajem |
|
|
wycieczka dla dzieci |
|
|
Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Udział bezpłatny |
|
|
Prezent od Mikołaja |
|
godz.15.30 |
Finał Mikołajkowego Turnieju Talentów |
|
godz.18.00 |
Koncert arii operetkowych w wykonaniu artystów scen szczecińskich |
|
|
Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.22.00 |
Disco Terror |
|
|
DJ Ri0T |
|
|
Jazz Club Scena, ul. Armii Krajowej 3 |
|
|
Organizator: Jazz Club Scena |
|
|
Więcej na stronie: www.jazzclubscena.pl |
|
|
|
|
|
07.12. niedziela |
|
|
|
|
|
Weekend z Mikołajem |
|
|
Mikołajkowe Kino Orange |
|
|
|
|
godz.11.00 |
Piorun i magiczny dom (3D, dubbing) |
|
godz.13.00 |
Pinokio (2D, dubbing) |
|
godz.15.30 |
Serce, serduszko |
|
godz.17.30 |
Obywatel |
|
godz.19.30 |
Interstellar |
|
|
Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Bilety w cenie: na filmy 3D – 16 zł normalny, 15 zł ulgowy, pozostałe filmy – 13 zł normalny, 12 zł ulgowy, do nabycia przed seansem, lub na stronie www.kinoorange.pl |
|
godz. |
Przejażdżki kolejką turystyczną kierowaną przez Mikołaja |
|
|
Przystanek przy budynku Poczty , ul. Boh Września, kursy co 30 min., przejazdy nieodpłatne |
|
od |
Przejażdżki dorożką Świętego Mikołaja dla najmłodszych |
|
godz. 13.00 |
Konkursy i zabawy z Mikołajem |
|
godz. |
Magiczny Mikołajkowy Show |
|
|
w programie m.in.: niesamowite gry, zabawy, konkursy dla dzieci oraz osób dorosłych, spektakularne efekty specjalne, spotkania z bajkowymi gwiazdami, Śnieżynką i Elfami, mega wyrzutnia sztucznego śniegu, biuro Św. Mikołaja |
|
|
Plac Wolności |
|
godz.12.00 |
Masa krytyczna - przejazd uczestników ulicami miasta |
|
|
Zbiórka od godziny 11.30, przy Urzędzie Miasta, Plac Mickiewicza |
|
|
200 pierwszych osób otrzyma czapeczki Mikołaja |
|
godz. 13.00 |
Znakowanie rowerów – Plac Wolności |
|
|
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście, Klub Sportowy Uznam, Miejska Komenda Policji, portal otouznam |
|
|
Udział bezpłatny |
|
|
|
|
godz. 10.30 |
Rozgrywki Świnoujskiej Basket Ligi |
|
|
Hala sportowa OSiR, ul. Piłsudskiego 9 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.19.30 |
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki |
|
|
Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
08.12. poniedziałek |
|
|
|
|
godz.11.00 |
Spacer z instruktorem Nordic Walking |
|
|
dystans około 2 km |
|
|
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków |
|
|
|
|
|
09.12. wtorek |
|
|
|
|
godz.16.00 |
Ozdoby Bożonarodzeniowe |
|
|
warsztaty plastyczne |
|
|
Filia MDK Karsibór, ul. 1 Maja 40 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.19.30 |
Wieczór muzyczny |
|
|
akordeon i saksofon – Mirosław Sienicki |
|
|
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76 |
|
|
|
|
|
10.12. środa |
|
|
|
|
godz.19.15 |
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki |
|
|
Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.19.30 |
„Podróż przez Świnoujście” |
|
|
Pokaz slajdów o dawnym Świnoujściu w jęz. niemieckim |
|
|
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 5 zł |
|
godz.20.00 |
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki |
|
|
Hala ZSO, ul. Witosa 12 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
11.12. czwartek |
|
|
|
|
godz.15.00 |
Rozgrywki dla dzieci i młodzieży |
|
|
Gry planszowe |
|
|
Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.18.00 |
Sonata Scrabble |
|
|
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich |
|
|
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7 |
|
|
Organizator: Cafe Sonata |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki |
|
godz.19.00 |
Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9 |
|
godz.19.45 |
Hala ZSO, ul. Witosa 12 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
12.12 piątek |
|
|
|
|
godz.11.00 |
Spacer z instruktorem Nordic Walking |
|
|
dystans około 2 km |
|
|
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków |
|
godz.15.00 |
Rozgrywki dla dzieci i młodzieży |
|
|
Gry planszowe |
|
|
Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.17.00 |
Wernisaż wystawy fotografii „Jesienny Bornholm” |
|
|
zdjęcia Mai Piórskiej |
|
|
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego, ul. Piłsudskiego 15 |
|
|
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
13.12. sobota |
|
|
|
|
godz. |
Świąteczny Pchli Targ |
|
|
Plac Wolności |
|
|
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście |
|
|
Wstęp wolny, wystawienie stoiska 1 zł |
|
godz.11.00 |
Wykłady dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku |
|
|
Koncert kolęd i pastorałek |
|
|
Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11 |
|
|
Organizator: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz. |
Przejażdżki kolejką turystyczną kierowaną przez Mikołaja |
|
|
Przystanek przy budynku Poczty , ul. Boh Września, kursy co 30 min., przejazdy nieodpłatne |
|
godz.15.00 |
Rozgrywki dla dzieci i młodzieży |
|
|
Gry planszowe |
|
|
Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
14.12. niedziela |
|
|
|
|
godz. |
Giełda numizmatyczna |
|
|
monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki, itp. |
|
|
Ciastkarnia „Karpatka”, u;. Grunwaldzka 47 a |
|
|
Organizator: Koło Numizmatyczne w Świnoujściu |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz. 10.30 |
Rozgrywki Świnoujskiej Basket Ligi |
|
|
Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.12.00 |
XIV Bieg Pamięci Tomasza Hopfera |
|
|
dystans 11 km, bieg zaliczany do punktacji Międzynarodowej Ligi Biegowej |
|
|
Zbiórka i zapisy od godz. 11.30, wejście na Górę Sankową, ul. Moniuszki, naprzeciwko wejścia na stadion miejski |
|
|
Organizator: Klub Biegacza Jogging |
|
|
Więcej na stronie: www.jogging.republika.pl |
|
godz.19.30 |
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki |
|
|
Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
15.12. poniedziałek |
|
|
|
|
godz. |
Teatr Młodego Widza |
|
|
Spektakle dla dzieci |
|
|
Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Rezerwacje i informacje tel. 662 700 380 |
|
godz.11.00 |
Spacer z instruktorem Nordic Walking |
|
|
dystans około 2 km |
|
|
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków |
|
|
|
|
|
16.12. wtorek |
|
|
|
|
godz.11.00 |
A my do Betlejem |
|
|
Jasełka dla dzieci |
|
|
Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18 |
|
|
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2, Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.14.00 |
Warsztaty stroików i ozdób świątecznych |
|
|
połączone z wystawą |
|
|
Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.19.30 |
Wieczór muzyczny |
|
|
akordeon i saksofon – Mirosław Sienicki |
|
|
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76 |
|
|
|
|
|
17.12. środa |
|
|
|
|
godz.19.15 |
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki |
|
|
Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.19.30 |
Spielen Sie mit |
|
|
Wieczór rozrywkowy w języku niemieckim |
|
|
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 25 zł |
|
godz.20.00 |
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki |
|
|
Hala ZSO, ul. Witosa 12 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
18.12. czwartek |
|
|
|
|
godz.18.00 |
Sonata Scrabble |
|
|
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich |
|
|
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7 |
|
|
Organizator: Cafe Sonata |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.18.00 |
Wigilijne spotkanie mieszkańców |
|
|
Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18 |
|
|
Organizator: Koło Nr 2 PZER i I, Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki |
|
godz.19.00 |
Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9 |
|
godz.19.45 |
Hala ZSO, ul. Witosa 12 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
19.12. piątek |
|
|
|
|
|
I Przeprawa Teatralna |
|
|
Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Według oddzielnego planu |
|
godz.11.00 |
Spacer z instruktorem Nordic Walking |
|
|
dystans około 2 km |
|
|
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków |
|
|
|
|
|
20.12. sobota |
|
|
|
|
|
I Przeprawa Teatralna |
|
|
Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11 |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Według oddzielnego planu |
|
godz. |
Świąteczny Pchli Targ |
|
|
Plac Wolności |
|
|
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście |
|
|
Wstęp wolny, wystawienie stoiska 1 zł |
|
godz. |
Przejażdżki kolejką turystyczną kierowaną przez Mikołaja |
|
|
Przystanek przy budynku Poczty , ul. Boh Września, kursy co 30 min., przejazdy nieodpłatne |
|
godz.16.00 |
Świąteczne spotkanie, koncert kolęd i pastorałek |
|
|
Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40 |
|
|
Organizator: Koło Nr 1 PZER i I, Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
21.12. niedziela |
|
|
|
|
godz.10.00 |
Marsz turystyczno rekreacyjny |
|
|
dystans około 12 km |
|
|
zbiórka godz. 9.45, przed sklepem Biedronka, ul. Nowokarsiborska 2 |
|
|
Organizator: Nordic Walking Usedom, Klub Nordic Walking Włóczykije, Klub Biegacza Jogging |
|
|
Więcej na stronie: www.wloczykije.swinoujscie.pl |
|
godz. 10.30 |
Rozgrywki Świnoujskiej Basket Ligi |
|
|
Hala sportowa OSiR, ul. Piłsudskiego 9 |
|
|
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.11.00 |
Szopka Bożonarodzeniowa |
|
|
Plac przez Kościołem w Karsiborzu, ul. 1 Maja |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
22.12. poniedziałek |
|
|
|
|
godz.11.00 |
Spacer z instruktorem Nordic Walking |
|
|
dystans około 2 km |
|
|
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków |
|
|
|
|
|
23.12. wtorek |
|
|
|
|
godz.19.30 |
Koncert świąteczny przy świecach i szklaneczce grzanego wina |
|
|
akordeon Mirosław Sienicki, wokal Józef Hajdrych |
|
|
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 15 zł |
|
|
|
|
|
27.12. sobota |
|
|
|
|
godz.19.30 |
Spielen Sie mit |
|
|
Wieczór rozrywkowy w języku niemieckim |
|
|
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 25 zł |
|
|
|
|
|
28.12. niedziela |
|
|
|
|
godz. |
Giełda numizmatyczna |
|
|
monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki, itp. |
|
|
Ciastkarnia „Karpatka”, u;. Grunwaldzka 47 a |
|
|
Organizator: Koło Numizmatyczne w Świnoujściu |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
29.12. poniedziałek |
|
|
|
|
godz.11.00 |
Spacer z instruktorem Nordic Walking |
|
|
dystans około 2 km |
|
|
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków |
|
|
|
|
|
30.12. wtorek |
|
|
|
|
godz.19.30 |
„Podróż przez Świnoujście” |
|
|
Pokaz slajdów o dawnym Świnoujściu w jęz. niemieckim |
|
|
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Opłata 5 zł |
|
|
|
|
|
31.12. środa |
|
|
|
|
godz.12.00 |
Bieg Sylwestrowy |
|
|
Promenada, Świnoujście – Ahlbeck - Świnoujście, dystans 10 km |
|
|
Zbiórka godz.11.30, przy Pływalni Miejskiej, ul. Żeromskiego 62 |
|
|
Organizator: Klub Biegacza Jogging |
|
|
|
|
godz.20.00 |
Wieczór sylwestrowy dla dorosłych |
|
|
Filia MDK Przytór, u. Zalewowa 40 |
|
|
Wstęp 60 zł |
|
godz.21.00 |
Zabawa sylwestrowa |
|
|
Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18 |
|
|
Informacje tel.: 91 321 52 02 |
|
godz. 21.00 |
Sylwester wyspiarski |
|
|
m.in. pokaz ogni, ognisko |
|
|
Filia MDK Karsibór, ul. 1 Maja 40 |
|
|
Wstęp 50 zł |
|
|
Sylwester Miejski |
|
|
Muszla koncertowa, promenada |
|
|
Wg. oddzielnego planu |
|
|
Organizator: Miejski Dom Kultury |
|
|
|
|
|
Wieczorki taneczne i dyskoteki |
|
|
|
|
|
Codziennie |
|
|
|
|
godz.15.00 |
Five |
|
godz.19.00 |
Wieczorek taneczny |
|
|
Sanatorium „Energetyk”, ul. Żeromskiego 4 |
|
|
Organizator: Sanatorium „Energetyk” |
|
godz.19.00 |
Wieczorek taneczny |
|
|
Kawiarnia Swarożyc, ul. Emilii Gierczak 1 |
|
|
Organizator: Marek Górniak |
|
|
Wstęp 3 zł w dni powszednie, 5 zł w soboty i niedziele |
|
godz.19.00 |
Wieczorek taneczny |
|
|
Sanatorium Uzdrowiskowe „Rybniczanka”, ul. Kasprowicza 14 |
|
|
Organizator: Sanatorium Uzdrowiskowe „Rybniczanka” |
|
|
Bilety w cenie 3 zł (od poniedziałku do piątku) i 5 zł (w soboty i niedziele) do nabycia na miejscu. |
|
godz.21.00 |
Dyskoteka |
|
|
Klub Penelopa, ul. Tadeusza Kościuszki 9 |
|
|
Organizator: Klub Penelopa |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
Poniedziałki 22 i 29.12. oraz czwartki 04.,11.,18.12 |
|
godz. 19.30 |
Wieczór taneczny |
|
|
muzyka na żywo, zespół Brass Beat |
|
|
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2 |
|
|
Organizator: Ośrodek Irys |
|
|
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76 |
|
|
|
|
|
Każda środa |
|
|
|
|
godz.19.00 |
Wieczorki taneczne |
|
|
Cafe „Sobótka”, ul. Sienkiewicza 1 |
|
|
Organizator: Cafe Sobótka |
|
|
Wstęp wolny |
|
|
|
|
|
Każdy piątek |
|
|
|
|
godz.20.00 |
Dancing |
|
|
Restauracja Gryfia, ul. Piłsudskiego 10 |
|
|
Organizator: Restauracja Gryfia |
|
|
|
|
|
Każda sobota |
|
|
|
|
godz.19.00 |
Wieczorki taneczne |
|
|
Cafe „Sobótka”, ul. Sienkiewicza 1 |
|
|
Organizator: Cafe Sobótka |
|
|
Wstęp wolny |
|
godz.20.00 |
Dancing |
|
|
Restauracja Gryfia, ul. Piłsudskiego 10 |
|
|
Organizator: Restauracja Gryfia |
|
|
|
|
|
Każda niedziela |
|
|
|
|
godz.20.00 |
Dancing |
|
|
Restauracja Gryfia, ul. Piłsudskiego 10 |
|
|
Organizator: Restauracja Gryfia |
WYSTAWY
Galeria „ART”
ul. Wojska Polskiego 1/1
Czynna od wtorku do soboty 12.00-18.00
- Świąteczny Kiermasz Sztuki (od 05.12.br.)
Filia MDK Karsibór, ul. 1 Maja 40
- Wystawa prac plastycznych dzieci z Karsibora (od 08.12.br)
Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40
- Wystawa prac uczestników pracowni graficznej prowadzonej przez Jacka Walczaka (od 09.12. br.)
Galeria miejsce sztuki44
ul. Armii Krajowej 13
Czynna od wtorku do soboty 12.00- 18.00
- Wystawa Vyspa, plakatu B1 autorstwa Andrzeja Pawełczyka
Galeria “99”
Pasaż Żeglarski, ul. Boh. Września 83/10
Czynna: poniedziałek – piątek 10.00-17.00, sobota 10.00-14.00
- Malarstwo, grafika, rysunek i biżuteria Ewy Tomczak oraz Jacka Walczaka
Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Plac Rybaka 1
Czynne
wtorek-niedziela 09.00 – 17.00
poniedziałek - nieczynne
www.muzeum-swinoujscie.pl
Stałe ekspozycje
- Historia miasta: przedwojenne i powojenne Świnoujście
- 100 lat temu na plaży
- Fauna i flora mórz i oceanów
- Sprzęt rybacki połowowy
- Instrumenty i pomoce nawigacyjne
- Złoto Bałtyku
- Historia polskiego rybołówstwa dalekomorskiego
- Żywa rafa koralowa
Wystawy
- Herb i widoki Świnoujścia jako motywy dekoracyjne przedmiotów użytkowych z przełomu XIX i XX wieku (od 08.12.br)
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
ul. Piłsudskiego 15
Czynna od poniedziałku do piątku 11.00 – 19.00
Galeria czynna: wtorki, czwartki i piątki 13.00 – 19.00
poniedziałki i środy 11.00-15.00
- Wystawa malarstwa Elżbiety Czajki
- Wystawa fotografii Mai Piórskiej „Jesienny Bornholm” (od 12.12.br.)
Fort Anioła, ul. Jachtowa
Czynne codziennie od 10.00- 16.00
www.fortaniola.pl
- Wystawa biżuterii z bursztynu
- Wystawa sprzętu nawigacyjnego i banderek okrętów wojennych z całego świata
- Wystawa obrazy Bernardety Pewniak „Akty Kobiece”
Fort Zachodni - Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, ul. Jachtowa 1
Czynne codziennie 10.00 – 17.00
www.fortzachodni.pl
Stała ekspozycja
Historia twierdzy Świnoujście
Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża, ul. Bunkrowa 2
Czynne codziennie10.00- 16.00
www.fort-gerharda.pl
- Świnoujska Twierdza na przestrzeni wieków – wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy stacjonujących w Twierdzy Świnoujście
Podziemne Miasto na Wyspie Wolin,
tereny leśnie - ul. Wolińska, zjazd przy przystanku kolejowym Świnoujście- Przytór
wejścia w weekendy o godzinach 12:30 oraz 15:00
www.podziemne-miasto.pl
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu
Data dodania 30 listopada 2014