Świnoujska Liga Biegowa z „Wyspiarzem” wystartowała
W niedzielne przedpołudnie, dnia 18 listopada 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Świnoujściu odbyły się pierwsze zawody I edycji Świnoujska Liga Biegowa z „ Wyspiarzem” pod nazwą „ Szukamy Talentów”. Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” chcąc zmotywować mieszkańców do aktywności fizycznej, zachęcić do rywalizacji sportowej zarówno dzieci i dorosłych zdecydował się wesprzeć najlepszy w Polsce projekt biegowy dla dzieci i młodzieży.
Świnoujska Liga Biegowa to cykl zawodów, odbywających się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Matejki 22 w Świnoujściu.
Już podczas pierwszych zawodów, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, mieliśmy okazję zobaczyć 114 młodych biegaczy dopingowanych przez rodziców, którzy rywalizowali ze sobą na dystansach od 250 m do 900 m. Niestety frekwencja dorosłych zawiodła i w głównym biegu na dystansie 3600 wystartowało tylko 13 zawodników.
W Lidze Biegowej może wziąć udział każdy – niezależnie od wieku, prezentowanego poziomu. To dodatkowy element rywalizacji i sposób na sprawdzenie własnych postępów sportowych.
W ramach Świnoujskiej Ligi Biegowej prowadzona jest klasyfikacja indywidualna oraz placówek oświatowych.
Najlepsze wyniki pierwszych zawodów
Przedszkole
- Emilia Łobożewicz – I miejsce - Przedszkole nr 10
- Maja Moskwa – II miejsce – OP/SP6
- Adrianna Rybak – III miejsce – Przedszkole nr 5 „ Bajka”
- Michał Kaleta – I miejsce – Przedszkole nr 1
- Kamil Majewski – II miejsce – Przedszkole nr 3
- Michał Szepke – III miejsce – Przedszkole w Niemczech
Klasa I – II
- Martyna Stefaniak – I miejsce – SP 1
- Olimpia Romanowska – II miejsce – SP 6
- Karolina Kuckiewicz – III miejsce – SP 6
- Ignacy Jasiakiewicz – I miejsce – SP 1
- Tymon Zapędowski – II miejsce – SP 6
- Bartosz Stawoś – III miejsce – SP 6
Klasa III – IV
- Maria Wrębiakowska – I miejsce – SP 6
- Joanna Włodarczak – II miejsce – SP 6
- Alicja Nürnberg – III miejsce – SP 6
- Franciszek Gralak – I miejsce – SP 1
- Szymon Pacholik – II miejsce – SP 6
- Dawid Michałowski – III miejsce – SP 6
Klasa V-VI
- Hanna Owczaruk – I miejsce – SP 6
- Katarzyna Dobek – II miejsce – SP 6
- Magda Karpińska – III miejsce – SP 6
- Antek Jasiakiewicz – I miejsce – SP 1
- Oliwier Mrowca – II miejsce – SP 6
- Aleks Winger – III miejsce – SP 6
Klasa VII – VIII i IG
- Amelia Arczewska – I miejsce – SP 6
- Weronika Szulińska – II miejsce – SP 6
- Izabela Bedzyk – III miejsce – SP 6
- Błażej Grygiel – I miejsce – SP 6
- Arkadiusz Murawski – II miejsce – SP 1
Klasa I – III szkoły ponadgimnazjalnej
- Julia Kula – I miejsce – LO „ Mieszko”
Open – klasyfikacja kobiet
- Dominika Duszkiewicz
- Monika Murawska
- Renata Włodarczak
Open – klasyfikacja mężczyzn
- Michał Brzozowski
- Sylwester Swędrowski
- Mikołaj Antkowiak
Pełny komunikat na stronie www. osir.swinoujscie.pl
W każdej kategorii wiekowej I – III miejsca zostały nagrodzone okolicznościowymi medalami, a zwycięscy otrzymali karnet do kina Cinema 3 D – główny sponsor pierwszych zawodów.
Zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach biegowych, które odbędą się 09 grudnia 2018 r.
Anna Kryszan
Dyrektor OSIR „Wyspiarz”
Data dodania 19 listopada 2018