Z Budżetu Obywatelskiego. Wyspy Sportu. Pierwszy weekend za nami.
Dodano: 456 tygodni temu
W sobotę, organizatorzy Wysp Sportu, czyli projektu współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Świnoujście, mającego za zadanie przyciągnąć uwagę i zachęcić do uprawiania aktywności fizycznej mieszkańców – zaprosili najmłodszych wraz z rodzinami na piknik sportowy, który odbył się na boisku I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I przy ul Niedziałkowskiego 2.
Impreza jest jednym z projektów Budżetu Obywatelskiego 2017, które w głosowaniu poparli mieszkańcy.
Budżet Obywatelski. Wyspy Sportu 2017
Zarówno na najmłodszych, jak również nieco starszych uczestników czekały rozmaite atrakcje tj. wielkie trampoliny, mobilne boiska do badmintona, boiska do crossmintona, bramki celnościowe stanowiska do strzelania z łuków i wiele więcej rozmaitych sprzętów sportowych.
Około godziny 13:00 ruszyły pierwsze konkursy z nagrodami, które cieszyły się ogromnym powodzeniem – pod namiotem animatorów, co chwilę ustawiały się coraz dłuższe kolejki chętnych do spróbowania swoich sił np. w biegu w płetwach, czy zakręconym konkursie celności.
Jednak prawdziwą „wisienką na torcie” były wielopokoleniowe zawody w rzucie dorszem! Dziadek z wnukiem, ojciec z synem, mama z córką – każdy chciał ustanowić nowy rekord w tej niecodziennej dyscyplinie sportu.
Z kolei, w niedzielny poranek organizatorzy przekształcili Muszlę Koncertową w Miasteczko Rowerowe i mimo tego, że pogoda z powodu deszczu nie zachęcała do sportowych harców – kilku śmiałków stanęło w szranki w wyścigach rowerowych na rozmaitych torach przeszkód. Wśród uczestników, znalazło się także paru rowerzystów którzy skorzystali z profesjonalnego serwisu rowerowego, czy też wzięło udział w mistrzostwach Świnoujścia w wyścigu na trenażerze video.
Mimo ulewnego deszczu – niesamowitą frekwencją cieszyły się pokazy Trialu Rowerowego wykonane przez Grzegorza Kowalczyka, czyli jednego z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych w Polsce zawodników tej dyscypliny sportu, która jest najbardziej widowiskową odmianą kolarstwa grawitacyjnego. Wysokie wskoki, zeskoki i przeskoki z miejsca na specjalne skrzynie – wszystko to można było obejrzeć podczas niedzielnego popołudnia przy Muszli Koncertowej.
„Naszym zdaniem inauguracja Wysp Sportu udała się całkiem dobrze i mimo kilku problemów – udało nam się wykonać postawione przed sobą zadania. Pierwsze koty za płoty, pierwsze śliwki robaczywki – wierzymy, że w przyszłym tygodniu frekwencja będzie znacznie lepsza i zobaczymy więcej uśmiechniętych buziaków dzieci. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, iż mieszkańcy Świnoujścia są coraz bardziej aktywni i otwarci na różnego rodzaje formy aktywności fizycznej. Mamy nadzieję, że pierwsze spotkanie w ramach projektu Wyspy Sportu, będzie stanowiło dobry prognostyk na przyszłość i z każdym kolejnym weekendem będziemy bawić się coraz lepiej.” – powiedział koordynator projektu Dominik Kwiatkowski.
Na kolejne spotkanie w ramach Wysp Sportu na plaży zapraszamy już 10 czerwca. Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram znajdziecie na www.wyspysportu.com.pl.







