Wróć na stronę główną

Po wystawie. Psy i koty świnoujścian w specjalnym kalendarzu.

Dodano: 318 tygodni temu

Kalendarz powstał po świnoujskiej wystawie pupili z okazji Światowego Dnia Zwierząt, której organizatorem byli Urząd Miasta Świnoujście oraz Stowarzyszenie Grupa Morska Cała Naprzód. Zamieszczone w nim zdjęcia zostały nagrodzone w konkursie fotograficznym ”Pochwal się swoim pupilem”, który odbył się w ramach wystawy.

Pierwsze egzemplarze pod koniec grudnia trafiły do laureatów tego konkursu, czyli właścicieli którzy zgłosili zdjęcia swoim zwierząt do konkursu.

Na zdjęciu (od prawej): Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska, jedna z laureatek konkursu Małgorzata Galas oraz Naczelnik wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa UM Świnoujście
Beata Tułodziecka - Terenda
.

- Fajnie jest mieć kalendarz ze zdjęciem własnego kota – mówi Małgorzata Galas, jedna z laureatów.

Pozostałe kalendarze będą m.in. nagrodami dla wolontariuszy opiekujących się wolno żyjącymi zwierzętami w naszym mieście, pomagającymi w schronisku dla zwierząt.

- W tym roku również planujemy taką wystawę i oczywiście także podobny konkurs fotograficzny – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Już dziś zapraszam do niego wszystkich świnoujścian opiekujących się zwierzętami. Nie tylko psami i kotami, ale także innymi.

BIK Urząd Miasta Świnoujście