Wróć na stronę główną

Kupią nowe autobusy

Dodano: 668 tygodni temu

Świnoujska Komunikacja Autobusowa ogłosiła przetarg na kupno dwóch nowych autobusów, które mają zastąpić wysłużone pojazdy obsługujące Linię Europejską, czyli połączenie z sąsiednimi niemieckimi kurortami. Zainteresowane firmy mają składać oferty do 27 maja 2013. Nowe autobusy mają być niskopodłogowe, przystosowane do pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz matek z dziećmi w wózkach.

- Czas oczekiwania na dostawę nowych autobusów wynosi zwykle około 120 dni – mówi Kazimierz Reimus, dyrektor spółki Komunikacja Autobusowa. – Dlatego planujemy, że na linii pojawią się jesienią tego roku.

W tej chwili Linię Europejską obsługują dwa, mocno już wysłużone 18-letnie autobusy.  Przypomnijmy, że linia ta obsługuje połączenie Świnoujście- Ahlbeck-Heringsdorf –Bansin. Korzysta z niej wielu stałych mieszkańców obu stron wyspy Uznam, jak i turystów odwiedzających Świnoujście oraz sąsiednie niemieckie kurorty.

BIK UM Świnoujście

Fot. internet