JUŻ JEST. SAIL ŚWINOUJŚCIE. Zapraszamy na REJSY POD ŻAGLAMI!

Przy Wybrzeżu Władysława IV cumują żaglowce biorące udział w 9. Sail Świnoujście. W tym roku jet ich 9 jednostek. Na wszystkich można popłynąć w 2-godzinny rejs po morzu. Sprzedaż biletów na terenie imprezy w namiocie organizatora, w godz.10.00-19.00.

 

Pięć z nich to duże jednostki: Albert Johannes (trzymasztowy szkuner, 46 m), Kapitan Borchard (trzymasztowy szkuner, 45 m) Santa Barbara Anna (trzymasztowy szkuner, 40 m), Minerva (trzymasztowy szkuner gaflowy, 49 m), Mercedes (dwumasztowy z ożaglowaniem rejowym, bryk 50 m). Do grupy mniejszych jednostek uczestniczących w tegorocznym Sail Świnoujście należą:  Ernestine, Bonawentura, Baltic Star i Kattenturm.

 

 

Sail Świnoujście to również piosenka morska, a to za sprawą 33. Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak 2017”. Scena festiwalowa gościć będzie przez 3 dni najlepszych wykonawców z Polski., którzy jak co roku umilą czas publiczności. Koncerty odbywać się będą również  na pokładach wybranych żaglowców.

Na lądzie natomiast czeka mnóstwo atrakcji związanych z jarmarkiem, gdzie oprócz stoisk handlowych i gastronomicznych będzie funkcjonowała osada rybacka oraz strefa dla dzieci. Nie zabraknie wesołego miasteczka.

Żeglarskie emocje czekają także na tych, którzy wolą obserwować żagle z lądu. Równolegle do Sail Świnoujście odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa w Match Racingu, Mistrzostwa Polski w Klasie Finn Masters oraz Puchar Polski w Klasie Delphia24. W zależności od warunków pogodowych widowiskowe regaty odbywały się na wodach Zatoki Pomorskiej lub Świny. Tradycyjnie w tym czasie odbędą się również Regaty Wiatrak.

Zapraszamy do udziału.

Poniżej szczegółowy program imprezy:

 

 

 

18.08. PIĄTEK

 

 

 

9. Sail Świnoujście

 

XXXIII Pływający Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak 2017”

 

wzdłuż Wybrzeża Władysława IV

godz.
10.00-22.00

Jarmark

godz.
11.00-14.00
16.00-19.00

 

 

Program animacyjny w strefie dla dzieci

 

Wesołe miasteczko, Osada Rybacka, warsztaty bartnicze i wypiekania chleba

 

Scena główna

godz.14.00

Prezentacje w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Morskiej dla dzieci do lat 16 „Wiatraczek 2017”

godz.17.00

Ogłoszenie wyników „Wiatraczka 2017” i koncert Laureatów

godz.17.30

Koncert Orkiestry Wojskowej Świnoujście

godz.18.30

Koncert zespołu „The Nierobbers”

godz.19.30

Koncert zespołu „Klang”

godz.20.30

Koncert pt.”Stare Dzwony i Goście”

 

Wystąpią m.in. Jurek Porębski, Ryszard Muzaj, Dominika Żukowska, Andrzej Korycki

godz.22.00

Koncert zespołu Ryczące Dwudziestki

 

Rejsy żaglowcami:

godz.11.30

Santa Barbara Anna, Ernestine

godz.12.00

Minerva, Baltic Star

godz.12.30

Albert Johannes, Bonawentura

godz.13.00

Kattenturm,Kapitan Borchardt

godz.13.30

Mercedes

godz.14.30

Santa Barbara Anna, Ernestine

godz.15.00

Minerva, Baltic Star

godz.15.30

Albert Johannes, Bonawentura

godz.16.00

Kattenturm

godz.17.00

Rejs z koncertem:  Mercedes – DTKF Shanty

godz.17.30

Ernestine, Rejs z koncertem: Santa Barbara Anna – Jan i Klan

godz.18.00

Baltic Star, Rejs z koncertem: Minerva – Shanties Team

godz.18.30

Bonaventura, Rejs z koncertem: Albert Johannes - Ringabulina

godz.19.00

Kattenturm, Rejs z koncertem: Kapitan Borchardt – Flash Creep

 

 

 

Imprezy towarzyszące:

 

 

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Match Racingu (MME)

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Klasie Finn Master (FINN)

 

Puchar Polski w Klasie Delphia 24 (D24)

godz.
09.00 – 18.00

Odprawa i eliminacje regat Mistrzostw Europy

 

wzdłuż nabrzeża, na wysokości Portu Jachtowego/ na Zatoce Pomorskiej - w zależności od kierunku i siły wiatru

godz.
11.00-17.00

Wyścigi w klasie FINN

 

Zatoka Pomorska

godz.20.00

Ceremonia Otwarcia Regat

 

Muszla Koncertowa, Promenada

 

Organizator: MT Partners  Cylupa Szymański sp. j.

godz.
11.00-16.00

Akcja charytatywna Stowarzyszenia Drużyna Aniołów

 

Kwesta, słodkie wypieki, kawa i herbata, malowanie buzi dla dzieci

 

Namiot przy wejściu na teren imprezy

 

Organizator Stowarzyszenie Drużyna Aniołów

 

 

 

19.08. SOBOTA

 

 

 

9. Sail Świnoujście

 

XXXIII Pływający Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak 2017”

 

(wzdłuż Wybrzeża Władysława IV)

godz.
10.00-22.00

Jarmark

godz.
11.00-14.00
16.00-19.00

Program animacyjny w strefie dla dzieci

 

Wesołe miasteczko, Osada Rybacka, warsztaty bartnicze i wypiekania chleba

 

Scena główna

godz.16.00

Zespół „Klang” dla dzieci

godz.17.00

Koncert zespołu Ringabulina

godz.18.00

Koncert zespołu Jan i Klan

godz.19.00

Koncert zespołu „Flash Creep”

godz.20.00

Koncert zespołu DTKF Shanty

godz.21.00

Koncert zespołu Ryczące Dwudziestki

godz.22.00

Koncert zespołu „Beltaine” – 15 lat na polskiej scenie world music

godz.23.00

Rejs Wiatrakowy do Ystad Promem Scania

 

Rejsy żaglowcami:

godz.11.30

Santa Barbara Anna, Ernestine

godz.12.00

Minerva, Baltic Star

godz.12.30

Albert Johannes, Bonawentura

godz.13.00

Kattenturm,Kapitan Borchardt

godz.13.30

Mercedes

godz.14.30

Santa Barbara Anna, Ernestine

godz.15.00

Minerva, Baltic Star

godz.15.30

Albert Johannes, Bonawentura

godz.16.00

Kattenturm

godz.18.30

Rejsy w paradzie: Baltic Star, Kattenturm

 

Rejsy w paradzie z koncertem: Santa Barbara Anna – Ryszard Muzaj, Ernestine – Shanties Team, Minerva – Jurek Porębski, Albert Johannes – Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Bonawentura – Marek Szurawski, Kapitan Borchardt – The Nierobbers, Mercedes - Klang

godz.18.30

Parada żaglowców

 

Pokaz fajerwerków po ostatnim koncercie

 

 

 

Imprezy towarzyszące:

 

 

godz.
10.00-18.00

Zwiedzanie Okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

 

Port Jachtowy, nabrzeże zewnętrzne

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Match Racingu (MME)

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Klasie Finn Master (FINN)

 

Puchar Polski w Klasie Delphia 24 (D24)

godz.
10.00-18.00

Ćwierćfinały i półfinały Mistrzostw Europy

 

wzdłuż nabrzeża, na wysokości Portu Jachtowego/ na Zatoce Pomorskiej - w zależności od kierunku i siły wiatru

godz.
11.00-17.00

Wyścigi w klasach FINN i D24

 

Zatoka Pomorska

 

Organizator: MT Partners  Cylupa Szymański sp. j.

godz. 11.00

XVIII Regaty „Wiatrak”

 

Zatoka Pomorska

 

Organizator: Jacht Klub Marynarki Wojennej „Kotwica”

godz.

11.00-16.00

Akcja charytatywna Stowarzyszenia Drużyna Aniołów

 

Kwesta, słodkie wypieki, kawa i herbata, malowanie buzi dla dzieci

 

Namiot przy wejściu na teren imprezy

 

Organizator Stowarzyszenie Drużyna Aniołów

godz.23.00

Rejs Wiatrakowy promem SKANIA na trasie Świnoujście – Ystad – Świnoujście (rejs w cenie 250 zł/ os). Bilety do nabycia w Kasie Miejskiego Domu Kultury, ul. Wojska Polskiego 1/1 lub Terminal Promowy, ul Dworcowa 1)

 

 

 

20.08. NIEDZIELA

 

 

 

9. Sail Świnoujście

 

XXXIII Pływający Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak 2017”

 

wzdłuż Wybrzeża Władysława IV

godz.
10.00-18.00

Jarmark

godz.
11.00-14.00
16.00-18.00

Program animacyjny w strefie dla dzieci

 

Wesołe miasteczko, Osada Rybacka, warsztaty bartnicze i wypiekania chleba

 

Scena główna

godz.16.00

Koncert zespołu „Keja”

godz.17.00

Koncert zespołu „Chwaty”

 

Rejsy żaglowcami:

godz.11.30

Santa Barbara Anna, Ernestine

godz.12.00

Minerva, Baltic Star

godz.12.30

Albert Johannes, Bonawentura

godz.13.00

Kattenturm,Kapitan Borchardt

godz.13.30

Mercedes

godz.14.30

Santa Barbara Anna

godz.15.00

Minerva, Baltic Star

godz.15.30

Albert Johannes, Bonawentura

godz.16.00

Kattenturm

godz.17.00

Mercedes

godz.17.30

Santa Barbara Anna

godz.18.00

Minerva, Baltic Star

godz.18.30

Albert Johannes, Bonawentura

godz.19.00

Kattenturm, Kapitan Borchardt

 

 

 

Imprezy towarzyszące:

 

 

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Match Racingu (MME)

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Klasie Finn Master (FINN)

 

Puchar Polski w Klasie Delphia 24 (D24)

godz.
11.00-14.00

Finały Mistrzostw Europy

 

wzdłuż nabrzeża, na wysokości Portu Jachtowego/ na Zatoce Pomorskiej - w zależności od kierunku i siły wiatru

godz.
11.00-13.00

Finałowe wyścigi w klasach FINN i D24

 

Zatoka Pomorska

godz.15.30

Zakończenie regat, wręczenie medali

 

Port Jachtowy, ul. Rogozińskiego/ Jachtowa

 

Organizator: MT Partners  Cylupa Szymański sp. j.

godz.10.30

XVIII Regaty „Wiatrak”

 

Zatoka Pomorska

 

Organizator: Jacht Klub Marynarki Wojennej „Kotwica”

 

 


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu

 

 Organizatorzy:

 

Operator jarmarku:

 

Partnerzy: