Dziś jest sobota 18 maja 2024 r. Godzina 09:27

Artur Miller najszybszy na trzy pętle

W minioną niedzielę rozegrany został kolejny bieg zaliczany do Międzynarodowej Ligi Biegowej Klubu Biegacza Jogging – Bieg Między Jeziorami. Główny dystans 16,4 km (trzy pętle wokół jezior Wolgastsee i Szwarzsee wygrał Artur Miller.

Zawodnicy mieli do wybory trzy dystanse od 3,8 km do 16,4 km. Trasa wiodła wokół jeziora Wolgastsee (płaska – 3,8 km) i crossowa wokół jeziora Schwarzsee (1,67 km) o łącznej długości 5,47 km. Bieg główny liczył trzy pętle, dokładnie 16,41 km.

Jedno okrążenie wokół samego Wolgastsee, czyli 3,8 km przebiegł symbolicznie Piotr Andrzejewski (14.47) jako patron biegu oraz Ola Pliś (16.34), której możliwości ograniczała kontuzja stopy.

1. Michał Brzozowski----------48.47

2. Wojciech Mickiewicz-------50.04 (dzień wcześniej startował w maratonie w Nuebrandenburgu, zajął 8. miejsce open i pierwsze w swojej kategorii wiekowej)

3. Przemysław Jasiecki------1.26.46

Na głównym dystansie wśród pań zwyciężyła Agnieszka Michalska przed Anitą Pietras i Ewą Raczyńską.

27. Horst Trettin----------------1.52.50

Artur Miller i Agnieszka Michalska otrzymali puchary, a Grzegorz Swędrowski, Stanisław Orlicki oraz Marek Dołęgowski nagrody rzeczowe ufundowane przez komandora porucznika Piotra Andrzejewskiego, który również ufundował różnorakie gadżety i napoje dla dzieci i dorosłych. Trzeci puchar otrzymał już drogą losowania Remigiusz Wincencjusz. Stanisław Orlicki natomiast ufundował upominki dla zawodnika, który zajął trzynastą pozycję (Andrzej Niezgodzki) i ostatnią (Horst Trettin).

Sam  Piotr Andrzejewski, jako niedawny jubilat, otrzymał okolicznościową statuetkę w kształcie rogów – symbolu waleczności.

Zawody sędziowały Mariola i Paula, obsługę fotograficzną sprawowali Franciszek Pietras, Małgorzata Dudziak i Piotr Raczyński, a techniczną Agnieszka Horniatko i Daniel Zydzik.

Oprócz biegaczy startowało również kilku kijkarzy, którzy pokonali cztery okrążenia wokół jeziora Wolgastsee (4x3,8km=15,2km).