Nasze panie w Warszawie
„Stop przemocy wobec kobiet” - pod takim hasłem odbył się w stolicy Sejmik Kobiet Lewicy, w którym wzięły udział również świnoujścianki.
Polsko-Niemieckie Forum Kobiet reprezentowały Beata Chelińska i Barbara Palewska. Partię Kobiet – Elżbieta Kastrau, a Związek Nauczycielstwa Polskiego – Maria Zyglewska i Wiesława Osikowska.
W kongresie udział wzięło w sumie niemal 5 tysięcy kobiet z całej Polski. Obrady otworzył Leszek Miller. Obecni byli także: Joanna Senyszyn, Izabela Trojanowska, Lidia Geringer de Oedenberg, Grzegorz Napieralski i Ryszard Kalisz.
Głównymi tematami poruszanymi podczas kongresu były: przemoc domowa i przemoc instytucjonalna. Ostatecznie przyjęto trzy apele:
- Apel o ustanowienie 2014 roku Europejskim Rokiem Zwalczania Przemocy Wobec Kobiet
- Apel o milion podpisów pod żądaniem ustanowienia dyrektywy w sprawie zwalczania przemocy wobec kobiet
- Apel o podpisanie i ratyfikację przez Polskę konwencji Rady Europy z 6 kwietnia 2011 roku w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.
Na zdjęciu: (od lewej) Barbara Palewska, Beata Chelińska, Wiesława Osikowska, Maria Zyglewska i Elżbieta Kastrau.
Info: na podst. PNFK
Fot. PNFK
Data dodania 06 marca 2012