O nielegalnie wyciętą część żywopłotu na promenadzie
Na przeciwko hotelu Irys przy ulicy Żeromskiego jest postawiony biały namiot za promenadą. Najprawdopodobniej jakiś czas temu ktoś wyciął tam drzewo- Cisa. Teraz drzewo zostało ponowie posadzone. Czy takie działania są dozwolone?
Cały żywopłot wzdłuż promenady i dodatkowo część rosnąca w pobliżu muszli koncertowej jest pod ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Faktycznie, przy namiocie handlowym naprzeciwko ośrodka "Irys", jeden z krzewów został wycięty, co umożliwić miało prawdopodobnie przedsiębiorcy wejście do namiotu. Takie samowolne działanie jest zabronione. Właściciel namiotu zaprzecza, jakoby to on lub na jego polecenie wycięto roślinę. Aktualnie miasto prowadzi postępowanie, które ma na celu ustalenie sprawcy. Przesłuchiwani są między innymi pracownicy firmy ogrodniczej, która dba o zieleń na promenadzie. Aby jak najszybciej uzupełnić żywopłot, miasto na własny koszt posadziło
tam nowy krzew z gatunku żywotnika. Po ustaleniu sprawcy, zostanie on obciążony kosztami tego nasadzenia, jak również karą za nielegalną wycinkę w wysokości około 5 tys. złotych.
Data dodania 18 czerwca 2014