Wyniki referendum w szpitalu
Przez trzy dni (środa, czwartek i piątek) w świnoujskim szpitalu miejskim trwało referendum. Pracownicy mieli się wypowiedzieć co do dalszych losów placówki.
Referendum miało formę konsultacji społecznych. Było poprzedzone spotkaniami z pracownikami wszystkich szczebli, podczas których rozmawiano o szczegółach programu naprawczego i innych możliwościach wyjścia z sytuacji.
Wynik referendum będzie brany pod uwagę przy podejmowaniu dalszych działań w celu uzdrowienia sytuacji finansowej w szpitalu. O tym, w jakim kierunku one pójdą, w najbliższych tygodniach zdecydują prezydent wraz z Radą Miasta.
Uprawnionych do głosowania było 236 pracowników wszystkich szczebli szpitala. Referendum trwało trzy dni, aby każdy mógł wziąć w nim udział. Jeżeli ktoś nie mógł oddać swojego głosu w środę, to mógł to zrobić w czwartek lub piątek.
Ostatecznie w referendum udział wzięło 149 osób, co stanowi 63,14 % uprawnionych do głosowania.
Ilość ważnych głosów – 143
Ilość nieważnych głosów – 6
Na każdej karcie były dwie możliwości:
- czy akceptujesz wdrożenie programu naprawczego w szpitali miejskim
- czy akceptujesz zmianę formy organizacyjno-prawnej szpitala miejskiego.
Głosujący stawiali znak X przy odpowiedzi, którą popierają. I tak:
- za poparciem programu naprawczego w całości głosowało 38 osób, co stanowi 25,5 %.
- za zmianą formy organizacyjno-prawnej szpitala głosowało 105 osób, co stanowi 70,47%.
Komisja ds. referendum solidarnie ustaliła, że stosunkiem głosów 70,47% przechodzi wariant 2 pod nazwą „Akceptuję zmianę formy organizacyjno-prawnej SPZOZ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu”.
W składzie komisji ds. referendum było 4 przedstawicieli szpitala miejskiego i jeden przedstawiciel Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście.
Info i fot BIK UM Świnoujście
Data dodania 10 sierpnia 2012