Taaaki długi statek
Taaaki długi statek
Potężny masowiec "CHIARA" wpłynął dziś w samo południe do świnoujskiego portu. Ma aż 255 metrów długości i 43 szerokości. Do 28 sierpnia można go będzie zobaczyć przy Nabrzeżu Górników Portu Handlowego Świnoujście.
Plamowane wejście jednostki do portu miało nastąpić około godz. 14.00. Ostatecznie wpłynęła w samo południe.
To największy statek, jaki kiedykolwiek przypłynął do Portów w Świnoujściu i Szczecinie. Wprowadzały go aż 4 holowniki. Jak powiedzieli nam pracownicy czuwający na jego wejściem do świnoujskiego portu, ze względów bezpieczeństwa w główkach statek musiał mieć wyłączony główny silnik.
"Chiara" przypłynął do nas z USA z ładunkiem 95.000 ton węgla koksującego.
Statek pływa pod banderą liberyjską. Port w Świnoujściu, dzięki położeniu nad samym morzem, może przyjmować statki o długości do 270 m. Terminal, do którego przypłynie m/v CHIARA specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze węgla i rudy. Operatorem terminalu jest Port Handlowy Świnoujście.
Według planu, rozładunek Chiary ma potrwać do 28 sierpnia br.
Tekst i foto Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście
Data dodania 27 sierpnia 2012