Mirosław Karliński ponownie komendantem Straży Miejskiej
Od sierpnia stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Świnoujściu objął Mirosław Karliński. Decyzja zapadła po rozmowie kwalifikacyjnej, podczas której oceniono jego doświadczenie, predyspozycje i umiejętności niezbędne do kierowania zespołem.
Mirosław Karliński to mieszkaniec Świnoujścia, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 2013–2021 pełnił już funkcję komendanta świnoujskich strażników, a wcześniej przez 16 lat pracował w Urzędzie Celnym.
Nowy komendant został oceniony jako osoba kreatywna, komunikatywna i posiadająca bogate doświadczenie w kierowaniu zespołem. Prywatnie jest żonaty i ma jedno dziecko.
Dotychczasowy komendant Rafał Marciszewski w dalszym ciągu będzie pracował w świnoujskiej Straży Miejskiej.
Data dodania 08 sierpnia 2025