Warsztaty aktorskie dla każdego
2. grudnia 2012 r. w Miejskim Domu Kultury aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie poprowadzą darmowe warsztaty aktorskie dla wszystkich zainteresowanych powyżej 16 i 17 roku życia. Udział jest darmowy. Trzeba tylko wcześniej zgłosić swój udział u instruktora domu kultury Anety Kruk telefonicznie: 506 620 909 lub internetowo: anet.kra@interia.pl
Warsztaty poprowadzą aktorki Irena Jun i Beata Zygarlicka. Zajęcia podzielone będą na dwie części. Pierwsza pt. „Przestrzeń społeczna, Przestrzeń teatru” skierowana jest dla osób od 17. roku życia.
- Warsztat otwiera pracę z emocjami, wyobraźnią i ciałem – mówi organizatorzy. – Odwołując się do tematyki spektaklu pozwala jego uczestnikom uświadomić sobie mechanizmy funkcjonowania człowieka w przestrzeni społecznej.
W programie zajęć: etiudy aktorskie, praca interpretacyjna, praca twórcza, rozmowa.
Druga część warsztatów poświęcona jest interpretacji tekstu dramatycznego. Mogą w niej wziąć osoby powyżej 16. roku życia. Zajęcia opierają się na pracy na wybranym tekście dramatycznym. Udział w warsztatach umożliwia poszerzenie umiejętności związanych z interpretacją i rozumieniem tekstu. W ramach zajęć prowadzone będą ćwiczenia doskonalące technikę słowa i pogłębiania sposobu myślenia o dramacie.
Zapraszamy
Data dodania 28 listopada 2012